Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 2-2

Ένα πραγματικό ντέρμπι κορυφής έγινε σήμερα στο Δημοτικό Γήπεδο Ευόσμου, μεταξύ του τοπικού Εθνικού και της Δόξας Ασσήρου.
-Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες δικαιολόγησαν τη θέση τους στο βαθμολογικό πίνακα αφού έπαιξαν με δύναμη και πάθος για την κατάκτηση των τριών βαθμών.
-Το δεύτερο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 1-1 μια ομάδα μόνο ανέβασε στροφές και επιζητούσε τη νίκη και αυτή ήταν ο Εθνικός. Παρά όμως τις συνεχόμενες επιθέσεις η μπάλα αρνούνταν πεισματικά να μπει στα δίχτυα της Ασσήρου και σε μια αντεπίθεση η Άσσηρος ευτύχισε να προηγηθεί με 1-2.
-Ο Εθνικός δείχνοντας ότι σε καμιά περίπτωση δεν θα συμβιβαζόταν με την ήτα συνέχισε τα αλλεπάλληλα σφυροκοπήματα, όπου μετά από πολλές χαμένες ευκαιρίες (πότε ο πολύ καλός τερματοφύλακας της Ασσσήρου, πότε τα δοκάρια) και λίγο πριν εκπνεύσει το 90λεπτο πέτυχε το τέρμα της ισοφάρισης.
-Πολλά συγχαρητήρια σ΄όλα τα παιδιά του Εθνικού που για μια ακόμη φορά έδειξαν ότι τη φετινή χρονιά μπορούν να κάνουν το κάτι παραπάνω.